Českomoravská komoditní burza Kladno inovuje svůj obchodní systém a webové stránky

Českomoravská komoditní burza Kladno od června 2015 výrazně vylepšuje design, strukturu i obsah svých webových stránek. Ty jsou nyní pro jejich uživatele přehlednější a srozumitelnější. Nový web navazuje na dokončení implementace nového elektronického obchodního systému burzy, který zefektivňuje celý proces obchodování.
Cílem inovace webových stránek je poskytnout zájemcům o burzovní trh lepší podporu a rychlejší orientaci. Nový web www.cmkbk.cz informace nově strukturuje dle popisu trhů a aktuálních dat o obchodování.
„Věříme, že veřejnost tuto inovaci přivítá a bude pro ni znamenat zlepšení orientace při práci s burzovními údaji,“ říká tiskový mluvčí Českomoravské komoditní burzy Kladno Martin Soukup.
Upřesnil, že v květnu tohoto roku bylo dokončeno spuštění elektronického obchodního systému CEBOIS, který poskytuje podporu obchodování v sekci Energetická burza. Došlo tak k zefektivnění všech procesů obchodování od podání poptávky, resp. nabídky až po generování smluvní dokumentace pro kupující i prodávající. „Inovace burzovního webu byla posledním krokem v souvislé řadě těchto změn, které začaly už v listopadu loňského roku,“ vysvětlil mluvčí.
Českomoravská komoditní burza Kladno organizuje trh s elektřinou a plynem pro konečné odběratele od roku 2009. Každoročně se zvyšující objem zobchodované elektřiny a plynu přesáhl v roce 2014 rekordních 6 milionů megawatthodin elektřiny a plynu pro konečné odběratele v celkové hodnotě 5 miliard korun. Díky velkému objemu poptávky a nabídky plní Českomoravská komoditní burza Kladno roli centrálního tržního místa pro obchodování fyzických dodávek energií v České republice. Tyto výsledky burzovním orgánům umožnily letošní snížení sazeb obchodních poplatků.
Podle zákona o komoditních burzách je Českomoravská komoditní burza Kladno organizací, která negeneruje zisk za účelem jeho rozdělování členským subjektům. Veškerý kladný hospodářský výsledek burza používá výhradně k dalšímu rozvoji a kultivaci burzovních trhů.

Zdroj: www.cmkbk.cz