Českomoravská komoditní burza Kladno snížila od února sazby burzovních poplatků

Českomoravská komoditní burza Kladno s účinností od 1. února 2015 snížila poplatky z uzavřených obchodů u energetických komodit, kam spadá elektřina a zemní plyn pro konečného zákazníka, a to v průměru o 15 procent.
ČMKBK organizuje trh s elektřinou a plynem pro konečné odběratele od roku 2009. Každoročně se zvyšující objem zobchodované elektřiny a plynu přesáhl v roce 2014 rekordních 6 milionů megawatthodin elektřiny a plynu pro konečné odběratele v celkové hodnotě 5 miliard korun.
Během pěti let se podařilo na tomto trhu koncentrovat tak velký objem poptávky a nabídky, že zde ČMKBK plní roli centrálního tržního místa pro obchodování fyzických dodávek energií v České republice. Tyto výsledky burzovním orgánům umožnily přistoupit ke snížení sazeb obchodních poplatků.
Českomoravská komoditní burza Kladno je podle zákona o komoditních burzách organizací, která negeneruje zisk za účelem jeho rozdělování členským subjektům. Veškerý kladný hospodářský výsledek burza používá výhradně k dalšímu rozvoji a kultivaci burzovních trhů.

Zdroj: www.cmkbk.cz