FIN-servis připraví a zorganizuje aukci na prodej uhlí skupiny Czech Coal

Skupina Czech Coal vyhlásí v nejbližší době aukci na prodej hnědého energetického uhlí z lomu ČSA a společnost FIN-servis ji komplexně organizačně zajistí. Cílem je transparentním a nediskriminačním způsobem vybrat odběratele, s nimiž Czech Coal podepíše smlouvu na prodej hnědého uhlí. Na tiskové konferenci v hotelu Diplomat v Praze to sdělil generální ředitel Czech Coal, a.s. Petr Pudil a výkonný ředitel FIN-servis, a.s. Jaromír Čermák.

Prodáváme uhlí v aukci, protože se jedná o nejtransparentnější řešení situace na trhu,- prohlásil P. Pudil. Vysvětlil, že důvodem tohoto kroku je omezení těžby v lomu ČSA od roku 2013 na polovinu.
Jsme pod tlakem tepláren a elektráren, které logicky požadují jistotu dlouhodobých dodávek. Na všechny se ale kvůli územním limitům nemůže dostat. Rozhodne soutěž s rovnými podmínkami pro všechny, uvedl.
Předmětem aukce je 720 tisíc tun uhlí dodávaných ročně od roku 2013 do roku 2020. Vítěz, či vítězové aukce si tak mohou zajistit dodávku suroviny až na osm let.
Skupina Czech Coal si k organizování aukce vybrala FIN-servis, a.s. pro jeho dlouhodobé zkušenosti s transparentními a nediskriminačními prodeji v sektoru energetiky. Společnost už v letech 2005 a 2006 zajižťovala aukce na prodej výrobní kapacity virtuální elektrárny pro společnost ČEZ a v roce 2007 i výběrové řízení na nákup elektřiny ke krytí ztrát v přenosové soustavě. Stejný typ výběrového řízení pro ČEPS zajižťuje FIN-servis i v letošním roce.